Jak prát nové potahy s pěnovou výplní 

Potahy s výplní ze speciálních pěn jsou ve srovnání s běžným potahem velmi tvarově stálé, jsou mimořádně pohodlné a vypadají mnohem lépe. Při ošetřování je ale nutné postupovat podle ošetřovacích symbolů doporučení.

U těchto potahů je problém v tom, že pěnové výplně během praní nasají více vlhkosti, tím se zvětší jejich hmotnost a zvýší se křehkost. Při neopatrném zacházení hrozí poškození - přetržení výplně. 

Pro praní používejte pouze větší pračku, minimálně pro 8kg prádla na jednu polovinu potahu! Pro praní celého potahu typu Bambus, Silver atd. najednou potřebujete velký prací buben minimálně pro 18kg. Důležité je dostatečná velikost dvířek a prostorný buben pro snadné vyjmutí potahu po vyprání. V případě, že nemáte dostatečně velkou pračku, použijte veřejné samoobslužné prádelny ve Vašem okolí. Je to velmi snadné a rychlé. Prádelny jsou vybaveny profesionálími pračkami a sušičkami, které jsou výkonější a šetrnější. Používejte programy pro šetrné praní a ždímání s maximální teplotou 60°C. Pro praní používejte běžné prací prostředky! Nepoužívejte organická rozpouštědla!

Po vyprání je nutné vyjmout potah bez použití síly - bez tahání. Vyjímečně lze potah i sušit v šetrném režimu max na 40°C, ale nedoporučujeme to. V sušicce hrozí poškození textilních materiálů od topidla v místě, kde vchází horký vzduch do bubnu. Po sušícím procesu manipulujte s potahem až do úplného vysušení velmi opatrně! Výplň obsahuje ještě zbytky vlhkosti a hrozí poškození. V této fázi není výplň ještě úplně vysušená a má díky vlhkosti větší objem. Potah dosušujte ve vodorovné poloze na prodyšné podložce. Potah nesušte pověšením! Při běžných klimatických podmínkách trvá úplné vysušení dva dny. Pro urychlení potah každý den otočte. Po úplném vysušení se výplň srovná do původního stavu.

 

Zajímá vás, jak vybrat vhodnou matraci?

Jak vybrat

prodejny MABO

11
6
3
4
5
6
7
2
9
1
4
4
0
1

Vyhledávání prodejen dle kraje

nejbližší pobočky

V tomto kraji nebyly nalezeny žádné prodejny.