SPRÁVNÉ ZACHÁZENÍ S MATRACEMI A DOPORUČENÉ PODLOŽÍ

Správný výběr kvalitní matrace a polštáře je velmi důležitý pro zdravé spaní a regeneraci. Neméně důležité je také vhodné podloží pod matrací. To se odvíjí od konstrukce matrace a především podle výšky matrace a zatížení.

Pro matrace s výškou do 20 cm doporučujeme spíše lamelový pružný rošt FLEX. Je to proto, že u nižších matrací může docházet při velkém zatížení k přetěžování matracových materiálů. Lamelový rošt v tomto případě velké zatížení absorbuje. Je ale důležité nepřesáhnout nosnost roštu - sečtěte hmotnost uživatele + hmotnost matrace. Kvalitní lamelový rošt by měl mít alespoň 27 lamel šířky 34 mm.

Pro vyšší matrace, nad 20 cm, doporučujeme laťové rošty COMPACT. Vyšší matrace jsou také těžší a mohou předehnuté pružné lamely přetěžovat. Vysoká matrace také nepotřebuje další pružnou vrstvu a veškeré zatížení absorbují jednotlivé vrstvy matrace. Kvalitní laťový rošt vytváří pod matrací stabilní podloží, které podpírá dostatečnou plochu díky velkému počtu latí. 17-ti laťové rošty COMPACT mají běžně velmi malé mezery - do 40 mm (kromě motorových verzí, tam to konstrukce roštu neumožňuje). 

Pro vyšší matrace lze také použít pevnou podložku z velkoplošného materiálu jako je například dřevotřísková deska, překližka apod. Zde je nutné provézt úpravu, která zajistí dostatečný přívod vzduchu ke spodní straně matrace. Lze to upravit otvory, případně podložkou z prodyšného materiálu.

Matrace nepokládejte na jinou matraci, čalouněnou postel, drátěný rošt apod.! Nová matrace Vám původní proleželou postel nesrovná, ale bude kopírovat nerovnosti i tuhost.

Nepoužívejte také rošty s příliš velkými mezerami - nad 40 mm! (s výjimkou motorových verzí). Zde může docházet k přetěžování materiálů obzvláště u nižších typů matrací, neboť plocha, na které matrace leží, je příliš malá.

V našem sortimentu najdete laťové i lamelové rošty v různých provedeních. Pevné, polohovací, otvíratelné ze předu i z boku nebo motorové.

přejít na nabídku roštů

 

 

zpět na Informace

 

Zajímá vás, jak vybrat vhodnou matraci?

Jak vybrat

prodejny MABO

11
6
3
4
6
6
7
2
9
1
4
4
0
1

Vyhledávání prodejen dle kraje

nejbližší pobočky

V tomto kraji nebyly nalezeny žádné prodejny.