Matrace mabo - vývoj a výroba matrací, potahů a polštářů. Kvalitní české výrobky podle nejnovějších trendů. Zdravotní polštáře.

Tvoříme - matrace, mabo, polštáře, potahy, kvalitní matrace, antibakteriální, komfortní, bio

 
Materiály


V současné době se matrace vyrábí nejčastěji z různých typů polyuretanových pěn, pružin a latexu. Na našem trhu je příliš mnoho různých typů matrací, ve kterém se velmi těžko orientuje, proto bychom Vám rádi tento výběr usnadnili.

Pro kvalitní a pohodlnou matraci je nutné použít co nejkvalitnější materiály především u nosné části – střední část matrace. Matrace z kvalitních materiálů je velmi pohodlná a nemění své vlastnosti po celou dobu životnosti. Proto doporučujeme, abyste nepodcenili tyto informace při výběru matrace a informovali se u prodejce, z čeho je matrace vyrobena. Mnoho dodavatelů tyto informace záměrně neuvádí, i když jde o velmi důležitý parametr. Když budete vědět co porovnávat, zjistíte, jak velké rozdíly mezi jednotlivými typy jsou. Zde najdete základní informace k jednotlivým materiálům.
Pěnové matrace

Těchto matrací v různých kombinacích je na trhu určitě nejvíce. Pěny se snadno tvarují a kombinují, mají různé barvy a vlastnosti. Do této kategorie patří standardní pěny, HR studené pěny a visko-elastické pěny. U pěnových matrací je nutné zajistit dostatečnou prodyšnost vhodnou kombinací materiálů, tvarováním či vrtáním pěn. Dostatečná prodyšnost zvyšuje komfort při ležení, protože vytváří suché mikroklima, oblast mezi pokožkou a matrací.

Asi nejdůležitějším parametrem je gramáž pěn, ta určuje kvalitu matrace. Pozor, výrobci pěn produkují i nízkogramážové pěny s vysokou tuhostí, to může kupujícího mást. Taková tvrdost se ale rychle změní. Pokud nemáte přesnou informaci o použitém materiálu, raději se obraťte na jiného dodavatele.

Pružinové matrace

Pružinové matrace mají základ – střed z pružinové kostry z ocelového drátu. V současné době se používají především pružinové kostry, kde jsou jednotlivé pružinky zabaleny v textilním obalu – tzv. taštičce. Takové pružinové kostry jsou velmi odolné, nevržou a vydrží dlouhou dobu.

Kvalitu pružinové matrace určuje počet pružinek na m2 a počet závitů u jednotlivých pružinek. Pružinová kostra dodá matraci výbornou prodyšnost a pružnost, a pokud se vhodně zkombinuje s ostatními materiály, vzniká ideální místo pro odpočinek s dlouhou životností.

Mnoho lidí má vůči pružinovým matracím negativní předsudky, neboť mají špatné zkušenosti z nedávné minulosti, kdy se hojně používaly konstrukčně špatně vyřešené pružiny. Tyto byly velmi nepohodlné, vrzaly a dokonce praskaly.

Nyní je situace úplně jiná a kvalitně vyrobená pružinová matrace je jen těžko nahraditelná jinou alternativou.

Vždyť výrobci pěn pro matrace se snaží o to, aby vyvinuli pěnu, která bude mít podobné vlastnosti jako pružina. To jde ale velmi těžko. Když se ubytujete v luxusním hotelu všude ve světě, bude tam pružinová matrace.

Z těchto důvodů pružinové matrace jednoznačně doporučujeme.

Při výběru a porovnávání dejte pozor na skutečný počet pružin, někteří výrobci rádi přehánějí a skutečný počet neodpovídá skutečnosti!

Latexové matrace

Latexové matrace se vyrábějí z jader, obsahujících přírodní a syntetický kaučuk v různých poměrech, nebo z různých latexových desek vrstvených s jinými materiály.

Latex je elastický, prodyšný materiál vhodný především na polohovací podklady, neboť dokáže dokonale kopírovat jakýkoli ohyb. Latexová hmota mívá vyšší gramáž než polyuretanové pěny, takže je kvalitní a pohodlná pro ležení. Přírodní latex odpuzuje roztoče, takže je vhodný pro uživatele trpící nežádoucí reakcí na roztoče.

Věříme, že Vám tyto informace alespoň trochu přiblíží tuto problematiku a že budete při výběru matrace úspěšní. V případě, že potřebujete poradit, neváhejte se na nás obrátit.

zajímá vás jak vybrát vhodnou matraci pro vás?
Prodejny
Vyhledání prodejen dle kraje
Kliknutím na kraj se vám níže vypíšou prodejny daného kraje
Vyhledání prodejen dle vzdálenosti
Vyplněním města a okruhu se vám vypíšou prodejny v dané oblasti.

Město:
V okruhu: km
Nejbližší prodejny
Kontakt
Mabo trade s. r. o.

NA FRANTIŠKU 1374/1
HORNÍ SUCHÁ
735 35

CZECH REPUBLIC
TEL.: +420 596 831 369, +420 596 831 043

MOB.: +420 604 418 717
E-MAIL: MABO@MATRACE-MABO.CZ
PROVOZNÍ DOBA:
PO - PÁ: 7,00 - 15,30

IČ: 26863456
DIČ: CZ26863456