Matrace do auta: jak vyřešit spaní na čtyřech kolech


Vrhli jste se nebo se teprve chystáte na přestavbu dodávky, renovujete karavan nebo se snažíte vymyslet spaní v osobním autě? Investujte do kvalitní matrace. S ní se budete cítit jako doma, ať jste kdekoli. Zjistěte, jaké máte možnosti při zadávání matrací na míru a seznamte se skládacími matracemi. Na konci článku najdete pár užitečných tipů na vybavení pro spaní v autě. 


 

Čalounění a matrace do karavanů a obytných aut
– vše musí zapadnout

Pokud se pouštíte do renovace staršího karavanu nebo obytného auta a chcete to vzít zgruntu, nezapomínejte na čalounění, drží se v něm pachy i roztoči. Vyměňte čalounění lavic, opěrky, matrace a všechny „měkké části“. Na Matrace-Mabo vám rádi vyrobíme nejen matrace do karavanu, ale i čalounění na míru.

 

 


 

Spaní v obytném autě – matrace na míru z mnoha dílů

Návrhů a možností na přestavbu vanů na obytné auto je na internetu nespočet a vždycky si můžete vytvořit vlastní. Zkrátka fantazii se meze nekladou. K nejoblíbenějším řešením patří rozkládací multifunkční gauč – přes den máte pohovku s opěrkami a stůl a v noci to přeskládáte na postel. Získáte tak pracovnu, jídelnu i ložnici v jednom, ideální řešení pro ty, kteří potřebují během cesty i pracovat. 

Na výrobu takového multifunkčního gauče nebo spíš postele, potřebujete matraci z mnoha dílů, které na noc složíte do velké matrace a přes den je rozložíte na sedací část a opěrky. 

Pošlete nám na e-mail mabo@matrace-mabo.cz náčrt s rozměry a nechte si vyrobit matraci na míru, která do vašeho návrhu padne jak ulitá. Skládací matrace do auta, ze které lze složit pohovku i matraci

 


 

Vyjímatelné přestavby do aut a obytných dodávek – skládací matrace

Do dodávek, které vám musí sloužit i k jiným účelům než k cestování, se dají vyrobit nebo koupit již hotové vyjímatelné vestavby. Připevníte je ke kotvícím okům v konstrukci auta a získáte tak výsuvnou kuchyň, úložné prostory a postel v jednom. Tento systém je modulární, takže si ho můžete upravit podle svých potřeb, nahoru jednoduše položíte rozkládací matraci.

Skládací matrace do auta


 

Spaní v osobním autě – nejlepší službu udělá skládací matrace do kufru auta 

Čím menší auto, tím větší výzva pro pohodlné spaní v autě. Základ je pořízení auta se sedadly, které jdou sklopit a ideálně vytvoří rovnou plochu. Pak na to stačí položit matraci správného rozměru. Nejlepší řešení představují opět skládací matrace – harmoniky. Vyberte si z rozměrů 80, 90 a 100 x 200 cm. Pokud vám tam ani jeden nesedne, vyrobíme vám vlastní. 

Matrace do kufru auta


 

4 tipy: co si sbalit na spaní v autě

Polštáře a přikrývky – aby se vám dobře spalo, doneste si do auta svůj oblíbený polštář, teplou přikrývku a matraci povlékněte do prostěradla – budete se cítit jako doma. Přibalte si i teplou deku, noci v autě mohou být nečekaně chladné, obzvláště pokud spíte v blízkosti řeky nebo ve vyšších polohách. Když si nepotrpíte na domácké prostředí, skvěle vám poslouží i spacák.

Osvětlení – jestli si chcete večer něco přečíst nebo jen něco najít, potřebujete k tomu světlo a to, co je zabudované v autě, nemusí stačit. Pořiďte si proto čelovku.

Špunty do uší – izolace a odhlučnění aut (ani těch obytných) nebývá nejlepší, a proto je hučení cesty, brzký ranní ruch okolo obzvláště hlasitý a otravný. Špunty do uší vám dají klid.

Zatemnění oken – zatemňovací závěsy nebo okenní kryty vám ušetří spoustu bezesných nocí, a to hlavně když spíte v blízkosti lamp nebo když se chystáte na daleký sever během polárního dne, kde slunce prakticky nezapadá. Zatemnění vyřešíte i nasazením škrabošky na oči, ale ne každý ji při spaní snese. 

Připravte se na spaní v autě s předstihem a vybavte si svůj byt na čtyřech kolech k maximální spokojenosti.